נחשף שלב נוסף לקראת הכרזת אייפון מתקפל

כבר ראינו טלפונים מתקפלים של Huawei, Samsung ו- Motorola. זה ברור שגם היצרניות האחרות רוצות להצטרף לטרנד החדש בעולם הסמארטפונים. מובן מאליו שעולה השאלה: האם אפל, חברת הסמארטפונים שהרוויחה הכי הרבה בשוק בשנת 2019, תייצר סמארטפון מתקפל? אפשר לנחש אבל הדרך הטובה ביותר לדעת מה אפל עושים היא להסתכל על ההצעות שלה לפטנטים. אף על פי כן, ראוי לציין שאפל מקבלת מאות פטנטים בשנה ולא בכולם היא משתמשת.

משרד הפטנטים האמריקני לאחרונה העניק לאפל פטנט בשם “כיסוי ומסך מתקפלים למכשיר אלקטרוני”. לגמרי נשמע כמו פטנט העשוי לסייע בפיתוח אייפון מתקפל. לפי הפטנט המכשיר יהיה מצויד בשכבת מסך מתקפלת (בשימוש עם דבק כלשהוא) עם שכבת כיסוי נלווה. המכשיר יוכל להיות בשלושה מצבים שונים: מקופל, לא מקופל ובין לבין. המצב השלישי יותיר את המכשיר מונח בזווית בין המסך הרגיל למקופל.

יתכן ששכבת הכיסוי המתקפלת תחוזק באמצעות כימיקלים נוספים ותהיה עשויה מזכוכית, ספיר ועוד חומרים קרמיים. כפי שמצוין בפטנט הכיסוי יוכל “להכיל כיפוף או מתיחה ממוקדים בלי להפיק רמה לא מתקבלת של לחץ פנימי״. יריעת הכיסוי מגינה על המסך ובנוסף מוסיפה לו יציבות. המסך יוכל להיות מסוג LCD, OLED, AMOLED או אפילו E Ink (הלוואי שלא).

באמצעות חיישני מגנטיות, תאוצה, גירוסקופים או חיישנים אחרים, האוריינטציה של המסך תוכל לקבוע את ממשק המשתמש. גם ל- Microsoft Surface Duo שיצא בקרוב צפויה להיות תכונה כזאת הדומה לממשקים שכבר ראינו במכשירים מתקפלים אחרים.

זהו לא הפטנט הראשון שאפל מוציאה הקשור למכשיר מתקפל. הערכה מדברת על כך שאפל עדין יושבת על הגדר בהמתנה לראות האם המכשירים המתקפלים יתקבלו באהבה על ידי הצרכנים. אפל רוצה כנראה לוודא שיש שוק וביקוש למכשיר מתקפל מתוצרתה הצפוי להיות במחיר לא זול.

 

 

המאמר נלקח מאתר ג’ירפה – התוכן אינו שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה משתמש בקובצי Cookie כדי להציע לך חווית גלישה טובה יותר. על ידי גלישה באתר זה, אתה מסכים לשימוש שלנו בעוגיות.